Wil jij een verschil maken in het leven van jonge nieuwkomers door hen de Nederlandse taal te leren? Volg ons NT2-certificeringstraject in samenwerking met de Hogeschool Amsterdam en wordt opgeleid als gecertificeerd NT2-docent.

Anouk van Gemert
Interesse in het NT2-certificeringstraject? Ik ga graag met je in gesprek om je mogelijkheden te bespreken.

Wat houdt het NT2-certificeringstraject in?

Tijdens het NT2-certificeringstraject ontwikkel je je tot gecertificeerd NT2-docent én doe je meteen waardevolle werkervaring op.

Dit NT2-certificeringstraject combineert leren en werken. Je volgt 20 lesbijeenkomsten aan de Hogeschool van Amsterdam, werkt aan praktijkopdrachten en geeft zelfstandig les. Zo breng je de theorie direct in de praktijk.

Minimaal twee dagen per week ben je via De Academie aan het werk op een praktijkplek in het ISK-onderwijs of in de volwasseneneducatie. Na één jaar rond je de opleiding af met een erkend NT2-certificaat én een jaar praktijkervaring op zak.

Samenwerking Bisbee & Hogeschool van Amsterdam (HvA)

Samen bieden we NT2-certificeringstraject voor (toekomstige) NT2-docenten. Het NT2-certificeringstraject dat in oktober 2024 is gestart, richt zich specifiek op het lesgeven binnen de Internationale Schakelklas (ISK) en is inmiddels in volle gang. In oktober 2025 start een nieuw traject met een bredere insteek binnen het NT2-onderwijs. Ben jij klaar voor de volgende stap in je NT2-loopbaan? Lees hieronder meer over beide trajecten.

Hoh ISK
Gestart oktober 2024 – (aanmelden niet meer mogelijk)

NT2-certificeringstraject

In oktober 2024 zijn we gestart met een NT2-certificeringstraject in samenwerking met de HvA, speciaal ontwikkeld voor lesgeven binnen de Internationale Schakelklas (ISK). Deelnemers combineren praktijkervaring op een ISK-school met een opleiding tot NT2-docent, verzorgd door de HvA. Het traject is praktijkgericht, erkend en sluit aan op de actuele behoeften in het onderwijs.

Bisbee Locaties 0161
Startdatum oktober 2025

NT2-certificeringstraject

In oktober 2025 start een nieuw NT2-certificeringstraject via De Academie en de HvA. Deze editie is breder van opzet en richt zich niet uitsluitend op de ISK. De exacte details volgen later.

Heb je interesse? Laat het ons weten, dan houden we je op de hoogte zodra de inschrijving opent.

De voordelen van het NT2-certificeringstraject

  • Bisbee betaalt jouw opleiding;
  • Via de Hogeschool van Amsterdam krijg je een erkende post-hbo opleiding;
  • Na afronding van het NT2-certificeringstraject ontvang je een landelijk erkend NT2-certificaat;
  • Toegang tot bijna alle scholen waar Bisbee mee samenwerkt die NT2-onderwijs aanbieden;
  • Aandacht voor je persoonlijke ontwikkeling.

“Na jarenlang in het basisonderwijs te hebben gewerkt, was ik toe aan iets nieuws. Ik wilde mijn plezier in het lesgeven weer terugkrijgen en dat is gelukt! De leerlingen op de ISK zijn enthousiast en gemotiveerd om de taal te leren. Als mentor leer je ze niet alleen de taal, maar ben je ook een aanspreekpunt voor de leerlingen als er problemen zijn waar ze tegenaan lopen. Vaak gaan de dingen in het land van herkomst heel anders dan hier en daar help je hen dan bij. Via De Academie heb ik het NT2-certificeringstraject gevolgd. Hierdoor heb ik nog beter inzicht gekregen in wat leerlingen nodig hebben als ze een nieuwe taal moeten leren.”

Marjolein

Docent NT2 op een ISK

Er zijn al meer dan 300 docenten gecertificeerd via onze NT2-certificeringstrajecten! Ben jij de volgende?